امــــــــروز :
وبلاگ وکــــــالــــت
وکالت و کارشناسی ارشد حقوق
ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

http://padshah.persiangig.com/Well%2520Come.gif


 وبلاگ وکــــــالت  وبلاگ وکــــــالت  وبلاگ وکــــــالت  وبلاگ وکــــــالت  وبلاگ وکــــــالت  وبلاگ وکــــــالت  وبلاگ وکــــــالت

http://s3.picofile.com/file/7504314836/banner1.gif


تابلو اعلانات سایت


  تهران- ایرنا- رییس کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: ایرادات شورای نگهبان از لایحه آیین دادرسی کیفری بزودی در کمیسیون حقوقی بررسی می شود.

ˈاللهیار ملک شاهیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه حقوقی قضایی گروه اجتماعی ایرنا، افزود:

لایحه آیین دادرسی کیفری یکی از لوایح مهمی است که اخیرا در حوزه حقوقی قضایی در مجلس به صورت قانون تصویب و به شورای نگهبان ارسال شد که قانون بسیار مهم و جزو قوانین مادر است .

وی اظهار داشت:لایحه آیین دادرسی کیفری حدود 700 ماده دارد که شورای نگهبان چند ایراد جزیی از آن گرفت و اعضای کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی در این هفته این ایرادات را رسیدگی و رفع می کنند.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی پس از بررسی و رفع ایرادات شورای نگهبان، قانون آیین دادرسی کیفری را برای بررسی مجدد به این شورا ارسال می کند.

به گزارش ایرنا، لایحه آیین دادرسی کیفری که با اصلاحاتی در پنجم آذر ماه سال جاری به تصویب کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس رسیده در در بیست و پنجم دیماه سال جاری توسط شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه با اصلاحات به عمل آمده، نظر شورا به شرح زیر اعلام شد:

- اطلاق صدر ماده 520، درباره اعطای مرخصی نسبت به مواردی که شخص شرعا ˈباید دائماˈ در زندان باشد، خلاف موازین شرع شناخته شد.

تذکرات:

1. در مواد 296، 297، 395 و 426 تفکیک بین تشکیل دادگاه و رسمیت آن از جهت منطق حقوقی قابل توجیه نیست و نیز حضور عضو علی البدل در جلساتی قابل توجیه است که عضو اصلی به تعداد لازم وجود نداشته و یا به جهاتی نتوانند در جلسه دادگاه شرکت نمایند، بنابراین حضورعضوعلی البدل در صورتی که مستشاران به تعداد لازم حضور داشته باشند، منطقی نیست.

2. در ماده 477، عبارت «خلاف بیّن شرع» به «خلاف شرع بیّن» اصلاح شود.

3. نظر به اینکه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که اخیراً به تصویب رسیده با این قانون در خصوص صلاحیت محاکم ابهام تعارض وجود دارد، بهتر است این امر مورد توجه قرار گیرد.
طبقه بندی:
ارسال توسط کاربر
آخرین مطالب

بزرگ مردان حقوق


دکتر ناصر کاتوزیاندکتر محمد حسین شهبازیمرحوم دکتر سید حسن امامیدکتر سید حسین صفائیدکتر مهدی شهیدیدکتر محمدجعفر جعفری لنگرودیدکتر عبدالله شمسدکتر ربیعا اسکینیدکتر محمود عرفانیمرحوم دکتر رضا نوربهادکتر ایرج گلدوزیاندکتر محمد علی اردبیلیدکتر هوشنگ شامبیاتیدکتر حسین میرمحمدصادقیدکتر محمد آشوریدکتر علی حسین نجفی ابرندآبادی

آرشیو مطالب
ترمینولوژی حقوق
وب سایت وکالت

طراح:s.b

جهت نمایش ترمینولوژی حقوق در سایت یا وبلاگ خود این کد را در قسمت تنظیمات یا ویرایش قالب وبلاگ یا سایت خود کپی کنید و ترمینولوژی حقوق را در سایت خود به نمایش در آورید....


دریافت کد ترمینولوژی برای قالبهای وبلاگ

پیوندها
روزشمار وکالت 93
زمان باقی تا آزمون وکالت 93 :

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ