امــــــــروز :
وبلاگ وکــــــالــــت
وکالت و کارشناسی ارشد حقوق
ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

http://padshah.persiangig.com/Well%2520Come.gif


 وبلاگ وکــــــالت  وبلاگ وکــــــالت  وبلاگ وکــــــالت  وبلاگ وکــــــالت  وبلاگ وکــــــالت  وبلاگ وکــــــالت  وبلاگ وکــــــالت

http://s3.picofile.com/file/7504314836/banner1.gif


تابلو اعلانات سایت


مرتبه
تاریخ : پنج‌شنبه 2 آذر 1391

از نظر قانونی احاله، به معنای انتقال پرونده از یک شعبه به شعبه دیگری جهت رسیدگی می باشد. حال آنکه آیا می توان بعد از ثبت پرونده ای در یک شعبه، آن را از آن شعبه خارج و به شعبه دیگری انتقال داد یا خیر و اینکه آگر امکان انجام آن وجود دارد با چه شرایطی است و همچنین دستور این امر می بایستی توسط چه کسانی صادرگردد موضوع قابل بررسی در این پست است .

نحوه طرح دعاوی در محاکم قضایی

عملکرد دادسرا و دادگاهها

در امور کیفری ، احاله پرونده از حوزه ای به حوزه دیگر یک استان به درخواست رئیس حوزه مبدأ و موافقت شعبه اول دادگاه تجدید نظر همان استان و از حوزه یک استان به استان دیگر به درخواست رئیس حوزه مبدأ و رئیس دیوان عالی کشورصورت می گیرد .

فلذا احاله پرونده بسادگی قابل انجام نیست (نمی توان به هر دلیلی هر پرونده ای را از شعبه خارج و به مرجع دیگر انتقال داد) و موافقت رئیس دادگاه تجدیدنظر استان ( در مورد دو حوزه از یک استان ) و موافقت رئیس دیوان عالی کشور ( در مورد دو حوزه قضایی از دو استان ) امکان پذیر است .

موارد احاله عبارتند از :

الف ) در صورتی که بیشتر متهمین در حوزه دادگاه دیگری اقامت داشته باشند و به همین دلیل دادگاه محل وقوع جرم ( دادگاه صالح ) نتواند به پرونده رسیدگی نماید .

ب ) محل وقوع جرم از دادگاه صالح دور باشد به نحوی که دادگاه دیگر به لحاظ نزدیکتر بودن به محل واقعه، بهتر بتواند رسیدگی نماید .

علاوه بر موارد مذکور در دو ماده فوق، به منظور حفظ نظم و امنیت، هرگاه رئیس قوه قضاییه یا دادستان کل کشور تشخیص دهد پس از موافقت دیوان عالی کشور، پرونده به مرجع قضایی دیگر احاله خواهد شد و کلیه امورات پرونده در مرجع قضایی جدید رسیدگی خواهد شد .
طبقه بندی:
ارسال توسط کاربر
آخرین مطالب

بزرگ مردان حقوق


دکتر ناصر کاتوزیاندکتر محمد حسین شهبازیمرحوم دکتر سید حسن امامیدکتر سید حسین صفائیدکتر مهدی شهیدیدکتر محمدجعفر جعفری لنگرودیدکتر عبدالله شمسدکتر ربیعا اسکینیدکتر محمود عرفانیمرحوم دکتر رضا نوربهادکتر ایرج گلدوزیاندکتر محمد علی اردبیلیدکتر هوشنگ شامبیاتیدکتر حسین میرمحمدصادقیدکتر محمد آشوریدکتر علی حسین نجفی ابرندآبادی

آرشیو مطالب
ترمینولوژی حقوق
وب سایت وکالت

طراح:s.b

جهت نمایش ترمینولوژی حقوق در سایت یا وبلاگ خود این کد را در قسمت تنظیمات یا ویرایش قالب وبلاگ یا سایت خود کپی کنید و ترمینولوژی حقوق را در سایت خود به نمایش در آورید....


دریافت کد ترمینولوژی برای قالبهای وبلاگ

پیوندها
روزشمار وکالت 93
زمان باقی تا آزمون وکالت 93 :

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ